Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

PayU

Zostaniesz przekierowany do PayU, aby dokończyć swoją darowiznę. Po zakończeniu zostaniesz przekierowany z powrotem do tej witryny, aby wyświetlić swoje potwierdzenie.

Suma darowizn: 100.00zł

Dlaczego Połączeni?

Tak jak obiecywałam w poprzednim wpisie, czas na to, aby wyjaśnić nazwę naszej Fundacji.

Każdy żywy organizm to „ziarenko” w Wszechświecie. Splot wielowymiarowych połączeń tworzy całość. Jesteśmy częścią większej całości i wszyscy jesteśmy w jakiś sposób „Połączeni”

To piękne i głębokie porównanie. Mówi o tym, jak małe i ulotne jest ludzkie życie w kontekście ogromu wszechświata. Każde ziarenko ma swoją unikalną wartość i znaczenie, podobnie jak każdy człowiek, który jest częścią większej całości. To skłania do refleksji nad naszym miejscem w świecie, relacjami z innymi oraz wpływem, jaki możemy wywierać na otaczającą nas rzeczywistość. Nasze zadania, cele naszej Fundacji dotyczą właśnie tego wpływu.

Przypomina mi się taka przypowieść, o małym ptaku, który, widząc pożar w dżungli, zaczął przenosić po kilka kropel wody w swoim małym dziobie, na trawę, do której dochodziły płomienie. W pewnym momencie tygrys podszedł do niego i zapytał:

-„ Myślisz, mały ptaszku, że w ten sposób ugasisz wielki pożar w naszej dżungli?

– „Nie wiem, ale robię to, co do mnie należy.”

Każda, nawet najmniejsza, zmiana może przyczynić się do zwiększania świadomości i dążenia do osiągania dobrostanu każdej żywej istoty. Praktyka uważności, wdzięczność i koncentracja na tym co mamy, pozwala doświadczać nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim dostrzegać piękno i dobro jakiego możemy być świadkami w każdej chwili życia.

Jesteśmy połączeni zarówno w sensie biologicznym, jak i społecznym.

Na poziomie genetycznym wszyscy ludzie dzielą wspólne pochodzenie. Badania nad DNA pokazują, że wszyscy ludzie wywodzą się od wspólnych przodków, a nasze geny są ze sobą powiązane.  Ludzie tworzą różnorodne społeczności i sieci społeczne, które umożliwiają interakcję, wymianę informacji i wsparcie. Te połączenia mogą być lokalne (rodzina, przyjaciele, sąsiedzi) lub globalne (Internet, media społecznościowe). Wspólne wartości, tradycje, języki i przekonania, łączą ludzi na całym świecie. Kultura tworzy poczucie przynależności i identyfikacji. Globalizacja sprawiła, że gospodarki krajów są ze sobą powiązane. Handel międzynarodowy, inwestycje i przepływ kapitału, łączą ludzi w kontekście ekonomicznym. Wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne, pandemia czy konflikty zbrojne, pokazują, że wszyscy jesteśmy w jakiś sposób związani i musimy współpracować, aby znaleźć rozwiązania.  Rozwój technologii, w tym Internetu, umożliwił łatwy dostęp do informacji i komunikacji, co przyczyniło się do zacieśnienia więzi między ludźmi na całym świecie.

Te różnorodne połączenia tworzą złożoną sieć relacji, która wpływa na nasze życie, decyzje i sposób, w jaki postrzegamy świat.

„Połączeni” sugeruje dążenie do łączenia różnych grup społecznych, budowania relacji oraz wspierania współpracy między ludźmi.

Wierzymy też, że każdy, w jakiś sposób powinien połączyć się sam ze sobą, dostrzec w sobie małą część łącząca go z większą całością. Zauważyć i docenić siebie. Pokochać, akceptować i utulać wewnętrzne dziecko, które każdy z nas w sobie ma. Zatrzymać się. Z uważnością, pokorą, z cierpliwością i zaufaniem do siebie wierzyć głęboko w swoją indywidualność i nieprzeciętność.

Jeśli w taki sposób będziemy postrzegać siebie to nasze relacje, czyli wielowymiarowe połączenia, będą miały zupełnie inny wydźwięk.

Chcemy wspierać, pomagać, budować, aby człowiek, mały czy duży, niepełnosprawny czy sprawny, starszy czy młodszy, mógł dostrzegać siebie w świecie.

Dlatego właśnie nasza Fundacja nosi nazwę, z której jesteśmy dumne.

Fundacja Połączeni – tylko tyle i aż tyle.

Chcemy łączyć, a nie dzielić w Fundacji Połączeni.

Fundacja Połączeni
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bottom Image